2010 m. gegužės 28 d.

Naminiai vaniliniai ledai

Iš kolegės gavau dovanų - ledų aparatą, tad šį pavasarį save ir aplinkinius karkartėmis pradžiuginu skaniais naminiais ledais! Mano patys mėgstamiausi, tai paprastieji vaniliniai, bet tokie, kur išties jauti vanilės skonį ir yra turtingi, tad nuo jų ir pradėjau ledinę programą šiltiems orams atėjus.

Prieš pradedant gaminti ledus, pirmiausia reikia atšaldyti ledų aparato indą. Įsitikinkite, kad jūsų šaldiklis tikrai gerai šaldo. Gaila, bet mano šaldiklio temperatūra negali būti keičiama, tad indą tenka šaldyti bent porą parų. Bet jei turite atskirą šaldiklį, įjungus žemiausią temperatūrą pakanka ir vienos nakties, sušąla kaip reikiant.

Kai aparato indas paruoštas imamės gamybos, tam reikės:
2/3 puodelio cukraus
3 kiaušinių
2 a.š. skysto vanilės ekstrakto arba 1 pakelis biraus ekstrakto
750ml 10-13% grietinėlės (šalta)
250ml 35% grietinėlės (šalta)

Galite varijuoti, daugiau riebesnės grietinėlės, tiek pat mažiau grietinėlės kavai. Jei ledų aparatas mažesnis nei mano, galite tiesiog naudoti 2 pakelius 13% grietinėlės vietoj 3. Man patinka daug kiaušinių leduose, tad sumažinus kavos grietinėlės kiekį nepagailiu įmušti dar kelis trynius. Cukraus kiekio nekeičiu.

Tad dideliame inde pirmiausia išplaku kiaušinius su cukrumi ir vanile iki kol ištirpsta cukrus. Jei naudosite vanilinį cukrų, o ne ekstraktą, reiktų gerokai daugiau nei 2 a.š.
Paprastai aš turiu tik naminius kiaušinius, tad nesibaimindama naudoju juos žalius.

Į plakktus kiaušinius supilu grietinėlę, išmaišau.

Išėmus ledų aprarato indą iš šaldiklio ir įjungus, supilu plakinį. Maišymas užtrunka 30-40min.

Kai ledai jau pakankamai tiršti, uždengus maistine plėvele įdedu į šaldiklį bent keletai valandų. Tik pagaminti ledai nebus dar tinkami valgyti, jie bus perminkšti, todėl ir reikia dar ašaldyti, maišyti jau nebereikės.


Skanaus!!!

7 komentarai:

Indrė rašė...

Oh my - tu laimes kudikis. As ir tokios dovanos noreciau :)

Vita rašė...

Parašyk seneliui šalčiui laišką, manau, niekada neperanskti tai padaryti!! :-)))

Daiva rašė...

Vitos ledai be galo gardūs, šviežesnių nebūna:) Po talkos kartu prie stalo jos kaimynai sėdėjo, valgė ir gyrė visi šiuos ledus. Nedažnai sutiksi kaimynus, kurie patys gamina ir vaišina kitus. Ačiū Vita

Vita rašė...

Oi, ačiū ačiū :-)

stebinti rašė...

ordsefe 53Atrodo skanus ledai bus, tik as dar melyniu imaisiau :) ir man gawosi dwigubai daugiau ledu misinio i aparata stilpo maziau nei puse :D nezinau ka daryti su likusia mase, jei supilstyciau i indelius ir i kamera, ar sustingtu man ledai ar reiktu kas walanda isiminet ir pamaisyt??? :)

Stebinti rašė...

Diewe mano tik dabar pamaciau sawo klaidas, net geda :p tikiuosi supratot ka parasiau :)

Vita rašė...

Mėlynės super ! :-) Jūsų vietoje aš palikčiau perteklių palikti tiesiog šaldytuve iki kitos dienos. Pagamintus ledus sudėčiau į kitą indelį ir į šaldiklį, o ledų aparatą iš naujo užšaldyčiau ir kitą dieną vėl užmaišyčiau. Jei labai labai smarkiai ledų aparato kibirėlis buvo užšaldyta, tai būtų užtekę šalčio užmaišyti ledus iškarto per du kartus. Jei masč tiesiog įdėsite į šaldiklį, sušals į ledą. Net jei vis karts nuo karto pamaišysite, gausite ledukų, o dar ir atsibosti suspės.... ;-) Skanaus!