2018 m. kovo 28 d.

Sandeliuko statybos - sklypo paruošimas


Vis mąsčiau ir dvejojau, pasidalinti ar ne statybų ir aplinkos tvarkymo patirtimi, kurią nesenai išgyvenome ir vis dar toliau išgyvename. Kadangi pačiai buvo naudinga pasiskaityti kitų aprašytas istorijas, o ir nevisada buvo lengva rasti informacijos reikalingos būtent mūsų atvejui, nusprendžiau ir suregzti vieną kitą rašinėlį, gal tai pravers naujakuriams. Vis tik, šiais laikais bendradarbiavimas yra svarbu, ar net svarbiau, nei konkurencija.

Tai gi apie sklypą ir jo paruošimą statyboms.

Mes pirkome žemę neliestą, tai buvo laukas šienaujamas kartą į metus su natūraliai užaugusiais keliais medžiais, kurie, deja, dauguma buvo ne vietoje, bet vis šis tas.Dairantis sklypo kilo klausimas ir vis dar retoriškai klausinėju: sklypų pardavėjai, ar galite man ir kitiem atsakyti? Kodėl, kodėl kodėl.... parduodamuose sklypuose tiesiog naikinate medžius, juos parduodate plikus?

Palyginkime, kurios namų aplinkos atrodo jaukiau. Ir prisiminkime, kiek reikia metų, kad tie medžiai tiek užaugtų.

Pavyzdžiui.:Ir panašios stilistikos namas plikame sklype:Tai gi, mes buvom laimingi, kad mums patikusiame sklype buvo nors keli medžiai iš kurių pavyko išsaugoti net visus du, beržą ir pušį (apibrėžti žaliai brėžinyje), gal dar su klaustuku ir trečią. Brėžinyje matyti, kad vienas beržas visai arti terasos, ir tokiu atveju galima būtų išsaugoti, bet iš tiesų, realioje situacijoje, jis po terasa.Vieną pušį, kurią norėjau išlaikyti, tyčia ar netyčia nustūmė traktorininkas (apibrėžta geltonai). Dėl tos skaudžios netekties, kitą pušį, kurią pradžioje galvojome tiesiog nukirsti, nes maišėsi būsimom komunikacijom, išsaugojome tinkamai persodindami. Pasinaudojom Vilniaus apylinkių monopolistais -  Medeinės parkų paslaugomis. Pušis buvo kokių 3-4 metrų. Persodinome lapkričio mėnesį ir pušaitė kuo puikiaisiai prigijo suteikdamas vasarą mielą pavėsį, kuris su laiku tik didėja.

2016 m. lapkritisDar gi vieną, mažesnę pušį (kuri dar tuomet buvo visai mažytė ir nepažymėta brėžiny, bet ji puikiai matosi pirmoje nuotraukoje, pati pirma maža maža pušelė) persodinome arčiau namo tiesiog su traktoriumi, bet matyt, nesėkmingai, gal kad su traktorium, gal kad vasarą, nes jau žiemą mačiau, kaip gelsta spygliai, bet turime dar vilčių. Ją reikėjo arba kirsti arba persodinti, nes augo visai šalia elektros laidų. Pabandėm, dar laukiam rezulato.

Vienas beržas iš keturių augusių liko kaip radome.

2018 m. kovas


Pastebėjimas, gal ir elementarus, bet: jei yra galimybė pasirinkti, geriausia medžius ir krumynus kirsti kol nesužaliavo.


Toliau sekė augalinio sluoksnio nustumdymas. Čia turėjome vieną iš pirmųjų klaidų. Įmonė, kuri įrengė pamatus, nustumdė žemes tik kiek daugiau nei namo plotas. Ties įvažiavimu žemė liko neliesta. Tad nuo ten teko skusti betono liekanas, nes norėjau kiek įmanoma daugiau išsaugoti juodžemio. Vėliau jau ir namo priekyje ir aplink nustumdėme žemes, užpylėme smėliu, žvyru. Mūsų laimei intensyviuoju statybos laikotarpiu orai buvo sausi, tad tik dar vėliau pasidarėme laikiną aikštelę, pakeltą su žvyru/smėliu ir užpiltą statybiniu grūzu. Jei būtų buvę tokie metai kaip 2017, nebūtume taip lengvai prasisukę.Dar šiek tiek pastebėjimų apie aplinkoje matomų sklypų paruošimą ir jų pardavimą.

Vienas iš parduodamų sklypų blogių - nustumdomas augalinis skluoksnis, atseit sklypas patraukliai paruošiamas statyboms, bet tas juodžemis yra išparduodamas. Tai yra sklypas ne tik be medžių, bet ir be juodžemio, kurio vėliau prireiks, patikėkite manim, tikrai daug. Tokį slypą pirkdami sumokate dvigubai, jūs perkate sklypą ir dar žemes atskirai.

Nustumdytos ir išparduotas juodžemis, dar nėra pati blogiausia situacija. Ne vienoje vietoje esu pastebėjusi, kaip sklype yra iškasamas naudingas gruntas, mini nelegalus žvyro ar smėlio karjeras, tuomet suvežama visokio grūzo ir šiaip neaiškios kilmės grunto, o tada parduodami sklypai arba statomi namai pardavimui lyg niekur nieko.

Kita kuriozinė situacija, kai dauba užpilama piltiniu gruntu ir tuoj netrukus statomi namai. Taip ir norisi statytojų paklausti, gal čia laivą statote? Vienas iš lengviausių būdų patikrinti ar artimiausiu metu sklypas nebuvo kelis metrus iškeltas, tai peržiūrėti aukščius google.maps. Kitas būdas, pieš perkant pasidaryti gruntinius tyrimus, nors dažniausiai tai daroma jau nusipirkus.

Komentarų nėra: